Strażacki Dzień Dziecka w Starym Wielisławiu

Z życia OSP » Strażacki Dzień Dziecka w Starym Wielisławiu

W słoneczną sobotę 28 maja 2016 roku na boisku sportowym oraz przy Remizie OSP Stary Wielisław, druhowie wspólnie z Wiejskim Klubem Sportowym przy pomocy Urzędu Gminy Kłodzko (ufundowane nagrody), zorganizowali z okazji dnia dziecka Festyn Sportowo-Pożarniczy. Impreza choć przygotowana dla najmłodszych, przyciągnęła również młodzież oraz niemałą liczbę dorosłych mieszkańców Starego Wielisławia. W ramach festynu przygotowano kilka konkurencji oraz zabaw, dzięki którym organizatorzy chcieli pokazać, że spędzanie czasu na świeżym powietrzu jest zdrowe, zabawne i może być bardzo interesujące.

Największym zainteresowaniem cieszyły się mini zawody strażackie, w których maluszki przy pomocy strażaków wzięli udział w tzw. rozwinięciu bojowym. Nie mniej ciekawa była strażacka piłka wodna oraz żuty balonami wypełnionymi wodą w kierunku naczelnika OSP.  Oprócz konkurencji strażackich zorganizowano również mecz piłkarski gdzie zmierzyły się drużyny strażaków ze sportowcami. 

Oczywiście żaden festyn nie mógłby się odbyć bez grilla i pysznych kiełbasek oraz napoi chłodzących, z których z uwagi na znakomitą pogodę korzystali głównie dorośli uczestnicy.

Festyny sportowo-pożarnicze to nowość na terenie gminy Kłodzko. Jest to spore wyzwanie zarówno finansowe jaki i organizacyjne dla wielu osób. Nie stanowi to jednak problemu dla strażaków czy sportowców. Sam Naczelnik OSP Stary Wielisław druh Grzegorz Wiśniewski zapowiada, że w przyszłym roku dzieci również będą mogli liczyć na podobną imprezę z okazji dnia dziecka.  

 

 

 
 
  • Dodaj link do:
  • www.facebook.com
Partner strategiczny

Gmina Kłodzko

Gmina Kłodzko
www.gmina.klodzko.pl

Sponsorzy