Opłatek powiatowy 2014

Z życia OSP » Opłatek powiatowy 2014

Hasło opłatek powiatowy strażaków, niezmiennie od wielu lat kojarzy się z czymś bardzo pozytywnym. Jest to tradycyjne spotkanie grupy wspaniałych ludzi, których łączy ogromna pasja, zaangażowanie i wielkie poświęcenie. Ciekawe przemówienia, interesujące rozmowy z przedstawicielami lokalnej władzy oraz z druhami reprezentującymi niemal wszystkie jednostki powiatu kłodzkiego, to jest to o czym się mówi długo i do czego się często wraca myślami. Spotkanie opłatkowe to również uczestnictwo w interesującym przedstawieniu jasełkowym, które za każdym razem przygotowywane jest przez uczniów Gimnazjum Publicznego im. Stanisława Reymonta w Kłodzku. W tym roku inscenizacja została zatytułowana „Jak Wojtek został strażakiem”. Ozdobą spotkania był występ orkiestry dętej z OSP Międzylesie oraz zespołu Miedzylesianki. Po części artystycznej, miały miejsce przemówienia zaproszonych gości, którzy odnosili się z wielkim szacunkiem i podziwem do służby jaką pełnią druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych oraz funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej. Były życzenia, słowa wsparcia, podziwu a nawet deklaracje pomocy, zwłaszcza w pozyskiwaniu drogiego sprzętu ratowniczego.

Tradycją jest, że ostatnie oficjalne słowo, należy do ks. Zdzisława Wojtowicza, Kapelana Powiatowego Strażaków. Ksiądz proboszcz, odmówił modlitwę w intencji wszystkich strażaków, którzy poświęcają swój czas, zdrowie a czasem nawet życie dla dobra innych. Po modlitwie wszyscy zgromadzeni podzielili się opłatkiem, życząc sobie wszystkiego najlepszego w rozpoczętym niedawno 2014 roku.  

 

Przemówienie gospodarza spotkania, druha Ryszarda Drozda - Członka Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP we Wrocławiu oraz Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych  w  Kłodzku.

 

Lista gości obecnych na spotkaniu:

 

Monika Wielichowskia - poseł na sejm Rzeczypospolitej Polskiej,

Maciej Awiżeń - Starosta powiatu kłodzkiego, Członek Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP

Adam Łącki - Wicestarosta Powiatu Kłodzkiego

Stanisław Longawa - Wójt Gminy  Kłodzko, członek Ochotniczej Straży Pożarnej w Szalejowie Dolnym

Druh Zbigniew Szczygieł - Radny Województwa Dolnośląskiego, Członek Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP

st. bryg. Jan Chodorowski - Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej  w Kłodzku

st. kpt.  Ryszard Lewandowski - Z-ca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kłodzku, członek zarządu oddziału Wojewódzkiego, V-ce Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP

mł. insp. Andrzej Sidorowicz-Radzikowski - Komendant Powiatowy Policji w Kłodzku

por. Jacek Marcelewicz - Dyrektor Zakładu Karnego w Kłodzku

kpt. Dariusz Matusiak - z-ca Dyrektora Zakładu Karnego w Kłodzku

Kazimierz  Drożdż - Członek Zarządu Powiatu Kłodzkiego, Członek Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP

Zdzisław Duda - asystent Senatora, radny miasta Kłodzka

mjr Dariusz Matusiak - z-ca Komendanta Straży Granicznej w Kłodzku

Ksiądz Zdzisław Wojtowicz - Kapelan Powiatowy Strażaków, Członek Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP

Michał Piszko - Dyrektor Wydziału Promocji Starostwa Powiatowego

Tomasz Korczak - Burmistrz Międzylesia, Prezes Stowarzyszenia Gmin Ziemi Kłodzkiej, Członek Prezydium  ZOP ZOSP RP

Kazimierz  Szkudlarek - Burmistrz Lądka Zdroju

Dariusz Chromiec - z-ca Burmistrza Stronia Śląskiego, Sekretarz Komisji Rewizyjnej ZOP ZOSP RP Powiatu  Kłodzkiego

Druh Władysław Wilczek - V-ce Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP

Henryk Srokowski - Przewodniczący Komisji Rewizyjnej ZOSP RP Powiatu Kłodzkiego

 

 

Przemówienie Druha Ryszarda Drozda

 

Członkowie Ochotniczych Straży Pożarnych, Funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej, Działacze Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP, Członkowie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, Parlamentarzyści i Samorządowcy, Szanowni Goście.

„To przez tradycję wyróżniony jest majestat człowieka” napisał Cyprian Kamil Norwid. Odnosząc się do słów poety, wiemy i zdajemy sobie z tego sprawę że przez wieki kształtowały się w tradycji polskiej zwyczaje i obrzędy pożegnania Starego i powitania Nowego Roku. Magiczny klimat Świąt Bożonarodzeniowych i Nowego Roku łączył i nadal łączy nasze serca, zapewnia poczucie jedności, daje nadzieje na przetrwanie trudnych okresów.

Za nami niełatwy rok. Dziękuję za zaangażowanie w różnych dziedzinach życia społecznego, za działania, które czynią nasze życie piękniejszym i bardziej radosnym. Przed nami kolejne trudne zadania, dni pełne niepokoju o jutro. Niech to spotkanie opłatkowe, pozwoli nam zbliżyć się nawzajem, umocnić każdą polską rodzinę, połączy nas do walki o bezpieczny spokojny byt, pełen nadziei na realizację marzeń i planów młodego pokolenia. Niech ten Nowy Rok połączy nas ponad podziałami, niech skłoni do współpracy w atmosferze szacunku dla każdego człowieka w realizacji rzeczy najważniejszych, w trosce o naszą małą ojczyznę, powiat, gminę, by był silny, by była silna, zdolni obronić się przed współczesnymi zagrożeniami. Niech ciepło noworocznych, szczerych życzeń wzmocni wewnętrznie każdego z nas. Na Nowy Rok życzę dużo zdrowia, zaufania i wzajemnego zrozumienia, jedności w rodzinie i wspólnocie społecznej. Życzę dużo satysfakcji z osiągania założonych celów, szczęścia, siły wewnętrznej i bliskości przyjaciół w potrzebie. Niech ciepło naszego dzisiejszego noworocznego spotkania, dobrych życzeń, towarzyszy nam przez cały rok.

 

Zanieście te życzenia, do swoich domów, miejsc pracy, jednostek OSP i przekażcie je swoim najbliższym. 

 

 

Przedstawienie 1

Przedstawienie 1

Przedstawienie 2

Przedstawienie 2

Koncert 1

Koncert 1

dh Ryszard Drozd

dh Ryszard Drozd

Maciej Awiżeń

Maciej Awiżeń

dh Stanisław Longawa

dh Stanisław Longawa

st.bryg. Jan Chodorowski

st.bryg. Jan Chodorowski

Monika Wielichowska

Monika Wielichowska

Adam Łącki

Adam Łącki

dh Zbigniew Szczygieł

dh Zbigniew Szczygieł

st.kpt. Ryszard Lewandowski

st.kpt. Ryszard Lewandowski

ks. Zdzisław Wojtowicz

ks. Zdzisław Wojtowicz

Parking Gimnazjum

Parking Gimnazjum
 
 
  • Dodaj link do:
  • www.facebook.com
Partner strategiczny

Gmina Kłodzko

Gmina Kłodzko
www.gmina.klodzko.pl

Sponsorzy