22 Finał WOŚP

Z życia OSP » 22 Finał WOŚP

W dniu 12 stycznia 2014 roku, w Gminnym Ośrodku Kultury w Ołdrzychowicach Kłodzkich, odbył się lokalny 22 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Licznie zgromadzona publiczność mogła podczas kilku bardzo ciekawych godzin, obejrzeć występy dzieci ze Szkoły Podstawowej w Krosnowicach, pokaz tańca grupy z OKSiR GK, występy zespołów: „Czarna Syrena”, „zATRaceni”, czy „Podzamek Boys”. Odbył się również widowiskowy pokaz haidong gumdo oraz wieczorem Światełko do Nieba. Ciekawą propozycją była ekspozycja starych motocykli a także wystawa rysunków manga. Na miejscu serwowane były kawa, herbata oraz przepyszne jedzenie. Można było skosztować m.in. smacznej pizzy, placków ziemniaczanych czy rewelacyjnych pierogów.

Podczas każdej imprezy charytatywnej w Gminie Kłodzko tak i teraz nie mogło zabraknąć również strażaków. Bardzo ciekawy pokaz przygotowali Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Ołdrzychowicach Kłodzkich, którzy zaprezentowali swoje umiejętności z zakresu udzielania Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Podczas trwającego ok. 30 min. pokazu, widzowie dowiedzieli się jak prawidłowo prowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową, co należy czynić aby poszkodowany przeżył do czasu przybycia Zespołu Ratownictwa Medycznego oraz jak szybko i skutecznie pomóc małemu dziecku, które doznało zadławienia. Warto również odnotować, że z inicjatywy Ochotniczej Straży Pożarnej w Krosnowicach oraz Fundacji DKMS, powstał punkt, w którym można było zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku. 

Dziękujemy, że mogliśmy uczestniczyć w tak szczytnym przedsięwzięciu jak Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Serdecznie gratulujemy dyrektorowi, pracownikom oraz wolontariuszom Ośrodka Kultury Gminy Kłodzko, którzy perfekcyjnie przygotowali całą imprezę.

 

 
 
  • Dodaj link do:
  • www.facebook.com
Partner strategiczny

Gmina Kłodzko

Gmina Kłodzko
www.gmina.klodzko.pl

Sponsorzy