Grupa Krwiodawstwa

Z życia OSP » Grupa Krwiodawstwa

 • OSP Krosnowice: dh Klaudia Dąbrowa i dh Bartłomiej Tomera
  OSP Krosnowice: dh Klaudia Dąbrowa i dh Bartłomiej Tomera
 • Dh Maciej Skotniczny i dh Mariusz Mazurek
  Dh Maciej Skotniczny i dh Mariusz Mazurek
 • Dh Bartłomiej Tomera
  Dh Bartłomiej Tomera

 

W dniu 22 kwietnia 2015 r. druhowie z OSP Krosnowice udali się do mobilnego punktu poboru krwi w Kłodzku. Niestety tylko dwóm druhom udało się oddać krew: dh Jakub Mereszczowski i dh Bartłomiej Tomera. Pozostałe osoby zostały wykluczone z powodów medycznych.

Głównym celem tego wyjazdu było oddanie krwi dla 14-letniego Patryka Zamośnego, który ucierpiał w wypadku samochodowym. Mogłoby się wydawać, iż oddana ilość krwi przez naszych druhów nie była wystarczająca, ale na pewno uratuje jakieś życie. Cieszymy się z tego, że nasi strażacy potrafią się zmobilizować, jeżeli chodzi o różne formy ratowania ludzkiego życia - należą im się za to serdeczne podziękowania.

WAŻNE:
Bardzo budujące jest to, iż podczas wyjazdu dowiedzieliśmy się, iż akcja zbiórki krwi dla Patryka zmobilizowała wiele osób, które przyszły i podzieliły się cząstką siebie. Mamy nadzieję, iż Patryk wróci jak najszybciej do pełni sił i będzie mógł żyć pełnią życia.W dniu 19.02.2015 r. trzech druhów z OSP Krosnowice (dh Klaudia Dąbrowa, dh Bartłomiej Tomera, dh Mariusz Mazurek) po raz kolejny udało się do RCKiK w Kłodzku, gdzie oddali krew - razem 1,35 l


 

W dniu 14.11.2014 r. druhowie z OSP Gminy Kłodzko po raz kolejny udali się do punktu krwiodawstwa w Kłodzku:

- dh Klaudia Dąbrowa - OSP Krosnowice;
- dh Maciej Skotniczny - OSP Szalejów Dolny;
- dh Bartłomiej Tomera - OSP Krosnowice;
- dh Mariusz Mazurek - OSP Krosnowice.

RAZEM: 1,8 l krwi :D

 


 

W dniu 25 lipca 2014 r. druhowie z OSP Krosnowice (Bartłomiej Tomera, Mariusz Mazurek) zorganizowali kolejny wyjazd do RCKiK w Kłodzku. Niezmiernie miło jest nam poinformować, iż tym razem do druhów z Krosnowic dołączył dh Maciej Skotniczny z OSP Szalejów Dolny.

Mamy nadzieję, iż w kolejnych wyjazdach grono honorowych dawców krwi zostanie zasilone przez druhów z innych jednostek OSP!!!

Zachęcamy !!!

 


 

W dniu 9 maja 2014 r. druhowie z OSP Krosnowice (Tomera Bartłomiej i Mazurek Mariusz) po raz kolejny oddali krew w RCKiK w Kłodzku.

Zapraszamy druhów z innych jednostek do dołączenia do grona honorowych dawców krwi!

 


 

Dnia 25 lutego 2014 r. trzech druhów z OSP Krosnowice (Janicka Joanna, Mazurek Mariusz, Tomera Bartłomiej) po raz trzeci udało się do punktu krwiodawstwa w Kłodzku. Miejmy nadzieję, iż podczas
kolejnej wizyty znajdzie się więcej ochotników, którzy zechcą podzielić się cząstką siebi
e.

 

 

 


 

Dnia 2 sierpnia 2013 r. druhowie z OSP Krosnowice po raz drugi udali się do punktu krwiodawstwa w Kłodzku w celu oddania krwi. Z przykrością stwierdzamy, iż frekwencja była taka sama jak za pierwszym razem – 3 osoby. Dodatkowo spośród nich tylko dwóch druhów: Bartłomiej Tomera oraz Mariusz Mazurek przeszli pozytywnie wszystkie badania (odpowiednie ciśnienie i poziom hemoglobiny).

To nie jest jednak powód do smutku!
Tym mały, a zarazem wielkim gestem mogą oni uratować ludzkie życie, za co
należą im się podziękowania!
Cieszymy się, iż pomimo braku zainteresowania ze strony innych jednostek OSP Krosnowice nie
poddają się i nadal próbują zmobilizować innych do działania.
Mamy nadzieję, iż przy kolejnym wyjeździe do punktu krwiodawstwa będzie nas dużo więcej.

Zachęcamy wszystkich raz jeszcze do aktywnego działania!


I jeżeli wśród naszych czytelników znajdują się osoby zainteresowane dołączeniem do honorowej grupy krwiodawstwa, z przyjemnością rozwiejemy wasze wszelkie wątpliwości.
Oddanie krwi naprawdę nie może wam zaszkodzić, więc nie ma się czego bać!

Zapewniamy – to nic NIE BOLI  :D

 


 

 Rok 2013 dla OSP w Krosnowicach rozpoczął się z dużym rozmachem. Członkowie tej jednostki  już od stycznia podejmują działania, które świadczą o ich zaradności i pomysłowości. Pierwszym krokiem było zorganizowanie dla naszych druhów ”sportowych czwartków”. Kolejną inicjatywą jest podjęcie próby utworzenia honorowej grupy krwiodawstwa, do której mogą dołączyć druhowie ze wszystkich jednostek OSP Gminy Kłodzko.


Jeszcze milej jest nam powiedzieć, iż inicjatorem tego pomysłu jest druh Bartłomiej Tomera, który dopiero od niespełna roku jest członkiem OSP w Krosnowicach. To właśnie on wraz z druhem Mariuszem Mazurkiem oraz Joanną Janicką w dniu 5 kwietnia 2013 roku po raz pierwszy oddali krew w punkcie krwiodawstwa w Kłodzku . Cieszymy się, iż wśród naszych strażaków mamy tak skutecznych aktywistów, gdyż dzięki nim wizerunek strażaka ochotnika nabiera jeszcze większej wartości.  Jak widać nasi druhowie ratują życie ludzkie nie tylko podczas akcji, ale także podejmują inne działania. Dlatego też apelujemy do wszystkich członków OSP, aby dołączyli do tej grupy, gdyż naprawdę warto!


Osoby do kontaktu:  Bartłomiej Tomera   tel. 695 022 126    e-mail bari.tomera@onet.eu
                                 Joanna Janicka        tel. 695 299 945    e-mail joanna.janicka89@gmail.com

 
 • Dodaj link do:
 • www.facebook.com
Partner strategiczny

Gmina Kłodzko

Gmina Kłodzko
www.gmina.klodzko.pl

Sponsorzy